Stribo.pl


-
Nazwa towaru Ilość Cena netto Cena brutto  
SLite 1,5 1056,10 zł 1299,00 zł

Chcesz rozpocząć przygodę z paramodelami? Jesteś początkującym pilotem i chcesz rozwinąć swoje umiejętności na stabilnie latającym skrzydle? Czy może wiesz już czego szukasz - cenisz sobie przyjemność latania w termice i dużą przewidywalność zachowania modelu w turbulencjach ?

SLite jest właśnie dla Ciebie!

 

Jednopowłokowa konstrukcja skrzydła pozwala na znacznie łatwiejsze napełnianie czaszy przy starcie, powietrze opływające je ze wszystkich stron pozwala uzyskać dużą stabilność w locie i ułatwia sterowanie. Skrzydło takie również znacznie łatwiej wychodzi ze wszelkich „atrakcji”, które mogą się zdarzyć na skutek działania pilota lub turbulencji.

 

Przy produkcji SLite'a zastosowano szereg nowoczesnych technologii:

Flexi Edge

Skrzydło wykonane jest w technologii Dudek Flexi Edge. Krawędź natarcia jest zamknięta dla przepływu powietrza, a jej precyzyjny kształt utrzymywany jest przez wzmocnienia z laminowanej tkaniny z dodatkowo wszytymi syntetycznymi rdzeniami, które w znaczący sposób poprawiają jakość startu oraz chronią przed deformacją podczas lotu z dużymi prędkościami.

Laser Technology

Skrzydło produkowane jest w nowej technologii, wykorzystującej możliwości precyzyjnego laserowego plotera tnącego. Całość produkcji odbywa się w Polsce pod ścisłą kontrolą konstruktora co zapewnia najwyższą jakość wykonania.

V-ribs

Rozwiązanie to pozwala uzyskać stabilną strukturę czaszy, jednocześnie pozwalając na zmniejszenie ilości linek i wynikajacy z ich obecności opór powietrza.


 

Dane techniczne:

Powierzchnia w rozłożeniu

Surface flat

1,5 m2

Powierzchnia w rzucie

Surface projected

1,272 m2

Rozpiętość w rozłożeniu

Wingspan flat

2,739 m

Rozpiętość w rzucie

Wingspan projected

2,212 m

Wydłużenie w rozłożeniu

Aspect ratio flat

5

Wydłużenie w rzucie

Aspct ratio projected

3,848

Największa cięciwa

Longest chord

0,653 m

Liczba cel

Cell number

25

Waga

Weight

154 g

Łączna długość linek

Total lines lenght

70 m

Linki

Lines

Edelrid

Tkanina

Cloth

Porcher E3W 32 g

 

 Dostępna kolorystyka:

 SLite_1_0_Design3d_White_side

 SLite_1_0_Design3d_Black_side

 SLite_1_0_Design3d_Blue_side