Stribo.pl


Przepraszamy - BRAK TOWARU W MAGAZYNIE!

Użyj naszej Wyszukiwarki, żeby znaleźć podobny towar.

Możesz także przeglądnąć aktualne Promocje.

Nazwa towaru Ilość Cena netto Cena brutto  
OVER - 508,13 zł 698,00 zł
625,00 zł

Opis

Prawie rok starań, sześć prototypów, liczne poprawki uzdy oraz setki lotów próbnych pozwoliły firmie Eolo-Sport stworzyć wysokiej klasy latawiec akrobacyjny Over. Over jest wszechstronnym latawcem, który łączy w sobie zdolność do radykalnych freestyle‘owych trików z najwyższą precyzją lotu. Nadaje się do synchronicznych lotów zespołowych i indywidualnych. Świetny, stabilny latawiec do spokojnych ewolucji, pozostawia użytkownikowi duży margines błędu, co z pewnością docenią osoby początkujące. W dowolnym momencie pozwala również na szybkie przejście do ekstremalnego freestyle’u bez konieczności uprzedniej regulacji latawca. Żagiel o rozpiętości 2,37 m, ciężar 284 g, zastosowane materiały i rozwiązania techniczne sprawiają, że Over jest latawcem niezwykle wytrzymałym, ale lekkim.

Żagiel

Materiał, z którego wykonano żagiel to ICAREX, tkanina wysokiej jakości, która w odróżnieniu od innych materiałów tego typu charakteryzuje się większą głębią i kontrastowością kolorów, bez względu na to czy oglądamy latawiec w słońcu czy pod słońce. Żagiel zawiera również ultra lekkie elementy z mylaru stanowiące wzmocnienie dla podpórek i rurki centralnej..

Uzda

Stworzona w oparciu o typową uzdę trójpunktową, uzupełniona o dodatkowe modyfikacje nadające jej cechy uzdy “turbo”, zapewniające szeroki zakres wiatrowy. Mniejsza uzda w górnej części latawca ułatwia wykonywanie bardziej pomysłowych trików, takich jak „crazy copter“.

Rurki

Ramiona: rurki stożkowe Dynamic DT15 Końce ramion: włókno węglowe 6 mm Rozpórka górna: włókno węglowe 6 mm Rozpórka dolna: rurki stożkowe Dynamic DT18 Rurka centralna: włókno węglowe 6 mm Podpórki: włókno węglowe 3 mm Ramiona stanowią rurki stożkowe Dynamic DT15 połączone z włóknem węglowym 6 mm na końcach. Ten końcowy kawałek o grubości 6 mm zapewnia ramionom latawca giętkość i odporność na wstrząsy, zapobiegając odbijaniu się przy zetknięciu z ziemią. Dzięki nowatorskiemu systemowi napinania żagla końcówki ramion można w razie potrzeby błyskawicznie zastąpić dowolnymi rurkami o grubości 6 mm. Dzięki sztywności dwóch rurek stożkowych Dynamic DT18 wchodzących w skład dolnej rozpórki wykonywanie trików nie wpływa na kształt latawca.

Kilka detali wartych uwagi

Dziób obszyty bardzo wytrzymałym materiałem, odporny na uderzenia i tarcie w czasie lotu. Od strony wewnętrznej podwójna warstwa dacronu zabezpiecza dziób przed przedziurawieniem. Yo-yo stoppery, które umożliwiające wykonywanie bardziej zaawansowanych trików, są dołączone do zestawu. Obciążenie rurki centralnej to 10 g, dwa gumowe konektory umożliwają rozłożenie ciężąru w zależności od potrzeb użytkownika. Wzmocnienia osi centralnej podwójną warstwą dacronu (dacron-ICAREX-dacron), zabezpieczające żagiel przed przetarciami od rurek. Ukryte konektory podpórek: wzmocnienia z podwójnej warstwy dacronu na ramionach chronią przed przetarciami żagla lub linek napinających. Podwójną warstwą dacronu wzmocniono również miejsca przyłączania podpórek, zabezpieczając żagiel przed przebiciem i zapobiegając plątaniu się linek.

Wiatr

1-4 Beauforta.

Szybkość:
Precyzja:
Freestyle:
Ciąg: